Ефективність роботи Інституту законодавчих ідей

Новина

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) – це найбільша програма технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС і співфінансується та впроваджується Міністерством Закордонних справ Данії. 

Одним із трьох компонентів нашої діяльності в Україні є співпраця з Комітетом Верховної Ради України з питань антикорупційної політики та профільними громадськими організаціями з метою вдосконалення законодавства України у сфері запобігання та протидії корупції, що здійснюється через «Інститут законодавчих ідей» (https://izi.institute).

«Інститут законодавчих ідей» аналізує проекти законів, які готуються до розгляду в Верховній Раді на предмет виявлення та усунення можливих корупційних ризиків.

За період роботи Верховної Ради України 8-го скликання з 2015 по 2018 рік експерти «Інституту законодавчих ідей» проаналізували 5940 законопроектів перед першим читанням. Корупційні фактори були виявлені у 538 Проектах Закону. Результати досліджень з коментарями та зауваженнями експертів були надіслані Комітету з питань боротьби з корупцією.

У 2019 році під час роботи Верховної Ради України 9-го скликання експертами проаналізовано 656 законопроектів, корупційні ризики були визначені в 60 із них, а 204 повернуто із зауваженнями та коментарями експертів. (Джерело: https://izi.institute/proekty-ta-doslidzhennya/

Для порівняння, у 2014 році, ще до початку роботи «Інституту законодавчих ідей» із законодавством України, рівень виявлення корупційних ризиків Комітетом Верховної Ради України з питань антикорупційної політики був на рівні 2,6%.

Таким чином, завдяки нашій підтримці та якісній роботі експертів «Інституту законодавчих ідей» вдалось значно покращити ефективність роботи профільного Комітету ВРУ в аспекті мінімізації корупційних ризиків в Законодавстві України.

 

Інші новини та події

Стратегічна сесія ВАКС: візія інституційного розвитку суду за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС

Новина

Опубліковані результати першого в історії аудиту НАБУ 

Новина

Навички переговорів та дипломатії для лідерів сфери боротьби з корупцією

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.