Доброчесність — майбутнє української державності

Новина

5 грудня Всеукраїнський антикорупційний форум “Доброчесність — майбутнє української державності” об’єднав представників українських антикорупційних органів, послів, народних депутатів, міністрів, міжнародних експертів, дипломатів та представників громадських організацій у приміщенні Софійського собору в Києві.

Форум складався з чотирьох панелей, кожна з яких висвітлювала ключові аспекти антикорупційної реформи та проблеми реалізації політик доброчесності.

Андрій Андрушків, візіонер, сержант Збройних сил України, запевнив учасників, що запалити та підтримати віру в державу та державність — у їх силах.

“Лише вибудовуючи державні політики з увагою до досвіду народу, його здобутків і його травм, можна задизайнувати майбутнє, в якому інституції  і законодавчі рамки працюватимуть для народу, пошановуючи гідність кожного. Саме так антикорупційні органи та антикорупційні правила, які ви впроваджуєте, мають шанс стати для людей і про людей, а не просто стати карго культом євроінтеграційних стремлінь”, — переконаний візіонер.

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова нагадала присутнім, що 8 листопада Єврокомісія дала позитивні і безумовні рекомендації щодо початку процесу перемовин з Україною. Водночас вона застерегла від надмірних очікувань, адже Євросоюз має свої особливості щодо ухвалення рішень.

«Окреслено чотири кроки, яким Україна має відповідати, аби перейти до наступного етапу євроінтеграції. Я рада відзначити, що за всіма чотирма досягнуто певного прогресу. Ми разом на цьому шляху. Але важливо усвідомити, що ЄС – це інституція, яка складається з 27 країн, в якій кожен крок у процесі розширення потребує одностайної підтримки. Тому переговори про вступ – це часто нелінійний процес. Україна досягала надзвичайних результатів і дуже швидко просувається цим шляхом. Сподіваюсь, що рішення буде прийнято і вимоги кожної з країн-членів буде задоволено. Ми повинні залишатися на зв’язку і далі працювати над реформами у всіх сферах. Україна зараз однозначно на шляху до ЄС і, я впевнена, буде в ЄС», — наголосила Катаріна Матернова.

Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), підкреслив важливість зміни менталітету українців.

“Українці не хочуть повертатися до корупційних практик минулого, вони налаштовані на європейські цінності, на краще суспільство, краще життя без толерування корупції”, — зазначив Аллан Паг Крістенсен. Він запевнив присутніх у подальшій активній міжнародній підтримці у запобіганні та протидії корупції, у тому числі шляхом надання технічної та фінансової допомоги.

У панельній дискусії «Антикорупційна реформа в Україні: виклики, перемоги, майбутнє» взяли участь керівники антикорупційних органів (НАБУ, САП, ВАКС та НАЗК) разом з головою Комітету з антикорупційної політики ВРУ Анастасією Радіною та модератором Іриною Шибою, заступницею керівника EUACI. Вони обговорили, як учасники антикорупційного процесу бачать свою діяльність, та підкреслили важливість співпраці, балансу між покаранням та запобіганням, а також роль побудови доброчесності як дієвого запобіжника від корупційних ризиків.

Виконавці Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП) обговорили результати виконання програми та пріоритети на наступні роки. За результатами моніторингу, проведеного партнером EUACI – ГО “Разом проти корупції”, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство юстиції та Міністерство фінансів України були визначені лідерами у виконанні ДАП.

Заступник міністра з питань відновлення, голова Державного агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, представники бізнесу та мери міст обговорили найкращі практики забезпечення доброчесності у відновленні України.

Захід був організований Антикорупційною ініціативою ЄС у співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції та USAID/SACCI.

Інші новини та події

Трансформація процесів закупівель у Миколаївській міській раді

Новина

НАБУ почало проходити зовнішній незалежний аудит

Новина

Вперше в історії України викривач корупції отримав винагороду

Новина
Перейти до вмісту