Запорізькі козаки перед незаконною забудовою: в Україні відкрився мистецький проєкт, присвячений боротьбі з корупцією

Новина

До Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня, створили проєкт Corruptionism, що буде представлений в Національному художньому музеї України з 8 по 12 грудня в рамках постійної експозиції. Мета проєкту — через змінені класичні картини показати, як корупція впливає на життя кожного українця, та розказати відвідувачам, як із нею боротися. Ініціатор проєкту — Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI). 

«Сім років тому в Україні стартувала антикорупційна реформа, і за цей час сформувалися незалежні органи, націлені на боротьбу з корупцією, серед яких Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції, — говорить Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI, організатор проєкту. — Здавалося б, корупція — це щось далеке від буденного життя, що відбувається за зачиненими дверима кабінетів. Та насправді її наслідки впливають на життя кожного українця: незаконна забудова чи паркування, вирубка лісів, що спричиняє екологічні катастрофи, занедбана залізниця тощо. Проєкт Corruptionism — спосіб привернути увагу тисяч людей до теми корупції та поговорити з ними про це мовою мистецтва».

Проєкт Corruptionism названий за аналогією до імпресіонізму, реалізму та інших мистецьких напрямів. Концепція полягає в тому, що на класичних роботах українських художників XIX — початку XX століття раптово з’явилися наслідки корупції. Приміром, на картині Сергія Васильківського «Козаки у степу» виникла неоковирна багатоповерхівка, збудована в обхід закону. А від розлогих дерев на картині «У буковому лісі» Володимира Орловського зосталися тільки пеньки — через незаконний видобуток бурштину.

«Мистецтво завжди викликає на діалог: у цьому випадку його мета — показати, як корупція змінює життя кожного з нас. Адже те, що ми вже й не помічаємо у реальному житті, ріже око на творах класичного мистецтва, — коментує Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею. — П’ять змінених картин в експозиції осмислюють п’ять поширених корупційних злочинів. Поруч із кожною роботою розміщена табличка з описом, реальними кейсами корупції в Україні та інструкцією, що може зробити кожен. Адже на відміну від творів мистецтва, на такі злочини не можна просто дивитися — їм потрібно активно протидіяти». 

In the beech forest, 1881. Volodymyr Orlovskyi Cossacks in the steppe, 1890. Serhii Vasylkivskyi Musicians, 1912. Hryhorii Svitlytskyi Ferry on the Dnipro, 1891. Serhii Svitoslavskyi Family on vacation, 1883. Mykhailo Tkachenko

Інші новини та події

Яка роль Антикорупційної ініціативи ЄС у реформі шкільного харчування?

Новина

Заступниця керівника EUACI провела лекцію для студентів Української академії лідерства

Новина

Підтримуємо розвиток регіональних журналістів-розслідувачів: Kyiv Media School проведе навчання для журналістів за підтримки EUACI

Дата проведення
Перейти до вмісту