Чи можуть українські міста бути прозорими?

Новина

Результати дослідження прозорості міських рад в умовах повномасштабної війни Transparency International Ukraine  демонструють, що можуть. Цього року прозорими визнано 5 міст: Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево та Тернопіль. 23 міста були – частково прозорими, решта 52 отримали статус непрозорих. Загалом, це кращий результат, ніж минулого року.

Міста доброчесності, партнери EUACI – Житомир, Чернівці, Червоноград та Миколаїв –  названі частково прозорими. Найкращих результатів досяг Червоноград, який покинув категорію непрозорих міст.

Оцінювання проводилося на основі 50 індикаторів, що стосуються прозорості роботи міських рад, оприлюднення інформації на офіційних ресурсах, доступу громадськості до даних та можливостей для внутрішньо переміщених осіб.

17 квітня, під час публічної презентації результатів дослідження,  керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен зазначив:

“Робота Transparency International Ukraine стала дуже важливим орієнтиром для місцевої влади на шляху до більшої прозорості. Оцінювання міст – це здорова конкуренція між містами, що дозволяє їм відстежувати свої результати та порівнювати з іншими. Попри війну та всі виклики, з якими стикаються міста в Україні, ми дуже вражені прогресом у сфері прозорості. І ми знаємо, що існує тісний зв’язок між більшою прозорістю і меншою корупції. У рамках нашого компонента «Міста Доброчесності» EUACI надає підтримку та інструменти доброчесності містам, щоб допомогти їм бути більш ефективними та прозорими. Ми допомагаємо їм розробляти муніципальні плани доброчесності, сприяємо залученню громадян до прийняття рішень та впроваджуємо важливі ІТ-інструменти.”

Повна версія дослідження доступна за посиланням (УКР).

Інші новини та події

«ЧесноТи» | Як це — розслідувати корупційні схеми на мільйони? Мадіна Туваклієва

Новина

10 років боротьби з топ-корупцією — НАБУ відзначає річницю з дня створення

Новина

«ЧесноТи» | Як працювати з міськими радами і до чого тут антикорупція? Катерина Шуварська

Новина
Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.