Антикорупційна спільнота зустрілася у Києві, щоб підбити підсумки боротьби з корупцією в Україні

Новина

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI) провелазасідання керівного комітету ради 28 вересня у Києві. Представники українських антикорупційних органів, Вищого антикорупційного суду, парламенту, Міністерства відновлення та Агентства відновлення, партнери з організацій громадянського суспільства, журналісти-розслідувачів та учасники проекту «Міста доброчесності» обговорили виклики та можливості у боротьбі з корупцією. Зустріч відбулася під головуванням міністра юстиції України Дениса Малюськи та посла Данії Оле Егберга Міккельсена. ЄС був представлений заступником голови Представництва ЄС в Україні, Ремі Дюфло.

Учасники засідання керівного комітету обговорили питання запобігання корупції та боротьби з нею в контексті відбудови, євроінтеграції, а також стійкості антикорупційної інфраструктури.

Учасники засідання підвели підсумки поточної роботи партнерів EUACI та відзначили значний прогрес, попри складні обставини під час війни. Толерантність до проявів корупції відчутно знизилася, і українці та міжнародні партнери очікують, що українська влада зробить іще більше для запобігання корупції та боротьби з нею.

Учасники зустрічі привітали останні події, у тому числі затвердження Державної антикорупційної програми, та відзначили відновлення важливої системи електронного декларування з публічним доступом до реєстру. Було відзначено значне збільшення кількості відкритих, розслідуваних та переданих до Вищого антикорупційного суду справ щодо топ-корупції. Кількість вироків сягнула понад 140. Було підкреслено важливість цифровізації кримінальних проваджень за допомогою електронної системи управління кримінальними провадженнями eCase.

Учасники зустрічі високо оцінили зусилля Міністерства та Агентства відновлення, спрямовані на забезпечення прозорості та підзвітності процесу відбудови, з врахуванням численних корупційних ризиків. Механізм фінансування проектів відбудови має відповідати найвищим стандартам мінімізації корупційних ризиків та забезпечувати прозорість процесів прийняття рішень.

Вони також високо оцінили активну участь організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів. Важливо продовжувати підтримувати і захищати їх та їхню роботу.

У Містах Доброчесності було започатковано низку нових ініціатив у сфері доброчесності. У Миколаєві основна увага була зосереджена на прозорості процесів відбудови з метою розробки кращих практик для інших міст. Міські голови та заступники мерів Міст Доброчесності високо оцінили нещодавню ознайомчий візит до Копенгагена та повернулися до України з новим натхненням.

Наступні кроки для посилення антикорупційної роботи мають включати законодавчі ініціативи для оптимізації розслідування та судового розгляду справ щодо топ-корупції, зокрема подальше посилення інституційної та процесуальної автономії Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повну імплементацію Державної антикорупційної програми, забезпечення більшої спроможності та персоналу антикорупційних інституцій та Вищого антикорупційного суду для захисту мандатів антикорупційних інституцій, у тому числі ролі НАЗК як органу, що формує національну антикорупційну політику.

Було підкреслено необхідність розпочати процес відбору нового голови НАЗК якнайшвидше.

Також відзначено важливість приватного сектору в процесі відновлення та роль доброчесності та комплаєнсу в бізнесі.

Учасники зустрічі високо оцінили роботу EUACI і з нетерпінням чекають на запуск нового етапу програми, який наразі готується.

EUACI фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данією.

Інші новини та події

Щирі вітання зі святами від команди Антикорупційної ініціативи ЄС!

Новина

9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Новина

Ефективні комунікації — це коли втілені проєкти кажуть самі за себе

Новина
Перейти до вмісту