Минув рік з дня перевантаження НАЗК: підбиття підсумків

Новина

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) була рішучим прихильником забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції з початку діяльності програми в Україні. У 2018 році Міжнародна антикорупційна консультативна радарекомендувала Парламенту України переглянути відповідні положення Закону “Про запобігання корупції” для забезпечення компетентного, неупередженого та ефективного збору й перевірки електронних декларацій посадовців. Тож коли в жовтні 2019 року український парламент вніс зміни до Закону, щоб відновити роботу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), EUACI підтримала ці зміни як можливість відновити взаємодію з відомством.

Відтоді EUACI активно сприяє процесу реструктуризації Агентства. Протягом року НАЗК використовувало цю можливість для активізації діяльності відомства, розробляючи та впроваджуючи низку реформ у різних сферах компетенції, щоб забезпечити ефективність інституційного механізму запобігання корупції й досягнути значних результатів.

3 основні досягнення нової команди НАЗК за рік роботи:

  1. Розробка нової Антикорупційної стратегії на 4 роки, виконання якої дасть змогу Україні заощадити до 200 мільярдів гривень на рік. Проєкт Антикорупційної стратегії вже було прийнято Парламентом у першому читанні.

  2. Постійний моніторинг та аналіз законопроєктів, що впливають на державну антикорупційну політику чи стан корупції в Україні. НАЗК підготувало 39 висновків щодо зареєстрованих у ВРУ законопроєктів.

  3. Початок повних перевірок понад 1000 декларацій високопосадовців, 446 з яких було завершено до ухвалення Конституційним Судом рішення, яким визнано цю функцію НАЗК неконституційною. У 97 деклараціях було зафіксовано ознаки кримінального злочину. Встановлено порушення на півмільярда гривень.

Впродовж всього часу Антикорупційна ініціатива ЄС надавала експертну та технічну підтримку НАЗК, а саме:

  • ✅ Аналіз та рекомендації до проектів законів, у тому числі Антикорупційної стратегії
  • ✅ Розроблення стратегії та плану заходів для НАЗК
  • ✅ Проведення спільного дослідження про сприйняття корупції в Україні, що охопило 2516 громадян, 1093 підприємства та 98 експертів
  • ✅ Організація навчального туру до Національної агенції з питань доброчесності Румунії
  • ✅ Підвищення кваліфікації експертів НАЗК за допомогою ряду професійних тренінгів
  • ✅ Розроблення проєкту методології оцінки та критеріїв для аудиту НАЗК, який пізніше був затверджений Кабінетом Міністрів України
  • ✅ Оцінка ІТ-проєктів та  формулювання методології повномасштабного аудиту ІТ-інфраструктури НАЗК

ЄС та Данія планують надати значну технічну допомогу НАЗК протягом наступних років, яка має сприяти розбудові ефективності та спроможності НАЗК на стратегічному та тактичному рівнях. 

Інші новини та події

Діджиталізація кримінальних проваджень — науково-практичний круглий стіл організований НАБУ та НАВС

Новина

Відповідаємо на виклики часу: команда EUACI пройшла дводенний тренінг з надання першої допомоги

Новина

Ризик-орієнтований внутрішній аудит: нові горизонти для Міст Доброчесності

Новина
Перейти до вмісту