9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Саме так пройшов Chernivtsi Open Data Hackathon, що відбувся минулої п’ятниці у Чернівцях. Захід об’єднав розробників, аналітиків та ентузіастів відкритих даних задля створення сервісів, які підвищують прозорість управління та якість життя мешканців міста.

«Open Data Hackathon – це місце для нових ідей створення сервісів, які в майбутньому працюватимуть не тільки у Чернівцях, але й по всій країні. EUACI та міська рада є партнерами не перший рік, а серед наших спільних досягнень – цифровізація внутрішніх та зовнішніх процесів. Це показник того, що місто та адміністрація готова до нових ІТ-ідей, рішень та пропозицій. Не лише обговорювати, а й впроваджувати їх задля створення якісних послуг для мешканців», –  зазначив Тарас Случик, керівник компонента Міста Доброчесності. 

Якісні відкриті дані напряму впливають на створення послуг та сервісів, які дають можливість економити ресурси, запобігати корупції та покращувати якість життя мешканців. Серед іншого, одним із завдань Chernivtsi Open Data Hackathon було зібрати зворотний зв’язок про наявні інструменти та оприлюдненні набори відкритих даних.

«Ми переконанні, що це актуальна тема. На базі відкритих даних можна аналізувати роботу міста, покращувати муніципальні сервіси та створювати нові. Спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС ми хочемо розкрити потенціал відкритих даних, підвищити рівень прозорості та відкритості, почути від зовнішніх користувачів про потрібні сервіси та інструменти», – підкреслив Євгеній Маховіков, заступник міського голови Чернівців.

Команди працювали над кількома завданнями: візуалізація статистичної інформації, розробка нових інструментів і сервісів, а також удосконалення наявних інструментів Чернівецької міської ради.

Переможці Open Data Hackathon:

І місце – проєкт «Цифровий меморіал»

Цифровізація меморіальних дошок із QR-кодами з інформацією про видатних громадян та загиблих військових.

ІІ місце – проєкт «Mindex аналізує – ти контролюєш»

Інструмент на основі штучного інтелекту для моніторингу тендерів та аналізу їхньої активності.

ІІІ місце – проєкт «ПроМісто»

ШІ-бот для мешканців Чернівців, що надає швидкі відповіді на основі відкритих даних міської ради.

Chernivtsi Open Data Hackathon продемонстрував, як завдяки відкритим даним можна створювати сучасні та корисні сервіси для містян. У майбутньому цей захід стане традицією для обміну ідеями, створення нових рішень та інструментів для Чернівців. 

Інші новини та події

Ветерани краще за усіх знають, що таке боротись за справедливість, і можуть стати кращими амбасадорами боротьби з корупцією

Новина

Стартував процес відбору незалежних членів до Наглядової ради КП «Миколаївводоканал» 

Новина

Житомир – перше місто в Україні, що розпочало впровадження системи внутрішнього аудиту відповідно до оновлених Глобальних стандартів

Новина
Перейти до вмісту