2,5 роки роботи EUACI в Україні: статус-кво та плани на майбутнє

Новина

Очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) Ека Ткешелашвілі дала ексклюзивне інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна», в якому розповіла про основні напрямки та результати діяльності Програми за останні 2,5 роки, оцінила ефективність, перспективи та якість взаємодії національних антикорупційних органів, громадянського суспільства та розслідувальних медіа. Вона також поділилась досвідом підтримки у створенні Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Повне інтерв’ю Еки Ткешелашвілі для Інтерфакс Україна

Пані Ткешелашвілі розповіла про 3 Компоненти Програми: допомога у розвитку антикорупційних органів, допомога парламентському комітету в оцінюванні корупційних ризиків проектів законів, а також тривекторний Компонент, що складається із низки програм з надання грантів організаціям громадянського суспільства, сприяння діяльності розслідувальної журналістики та проекту «Міста Доброчесності». Серед майбутніх ініціатив Програми очільниця EUACI назвалаСистему електронного менеджменту кримінальних проваджень – це проект діджиталізації всього кримінального процесу в НАБУ та САП, реалізація якого запланована на поточний рік.

Окрему увагу очільниця EUACI приділила питанню розвитку та перспектив розслідувальної журналістики в Україні. Якісна робота журналістів, на її думку, не лише надає широкого розголосу корупційним правопорушенням, а й формує в суспільній свідомості нульову толерантність до самого явища, дає розуміння того, що це є нагальна проблема. Процес такої протидії є не менш важливим, аніж її кінцевий результат. Тому одним із завдань EUACI є забезпечення всебічної та стійкої підтримки для внутрішньої трансформації суспільства та нових можливостей для розслідувальної журналістики.

«Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні вже другий рік поспіль підтримує такі заходи, як міжнародний фестиваль розслідувальної журналістики «Mezhyhirya Fest». Цього року темою фестивалю була «Journalism vs. Activism», – розповіла пані Ткешелашвілі. – Цього року ми також підтримали менторську програму для 50 журналістів-розслідувачів із різних регіонів України. Сподіваємось, ця програма допоможе їм розвинути практичні навички у підготовці їх розслідувань».

Одним з факторів успіху журналістських розслідувань в Україні пані Ткешелашвілі назвала ефективну взаємодію преси з антикорупційними агенціями. Збалансована транспарентність таких організацій дозволяє журналістам не лише інформувати керівництвотаких агенцій про корупційні випадки, а й обговорювати з ними специфічні деталі своїх розслідувань, що може покращити доказову базу для кримінальних проваджень та потенційно прискорити процес розслідування. .

На завершення очільниця EUACI поділилася досвідом підтримки у формуванні суддівсього корпусу Вищого антикорупційного суду України та розповіла про роль та внесок EUACI у створенні цього спеціалізованого анти-корупційного органу :

«Ми дуже задоволені мотивацією суддів та великим обсягом роботи, що вони самі виконують задля організації та регулювання внутрішніх процесів у Суді та його розвитку. Ми також раді, що, як Програма технічної допомоги Європейського Союзу, взяли участь у відборі якісного та високо-кваліфікованого составу суддів і продовжуємо сприяти створенню ВАКС як нового анти-корупційного органу».

Прочитати повну версію інтерв’ю можна за посиланням.

 

 

Інші новини та події

Щирі вітання зі святами від команди Антикорупційної ініціативи ЄС!

Новина

9 команд, 4 суддів, 1 мета: напрацювати інноваційні рішення для роботи з відкритими даними

Новина

Ефективні комунікації — це коли втілені проєкти кажуть самі за себе

Новина
Перейти до вмісту