Маріуполь – не лише місто-герой, а й «найпрозоріше» місто України за результатами незалежної оцінки Transparency International. Ця щорічна оцінка містить 90 показників включно з роботою органів місцевої влади, соціальними послугами, освітою, житловою політикою, отриманням грантів тощо. У 2020 та 2021 роках Маріуполь очолив рейтинги прозорості та підзвітності Transparency International.
До початку повномасштабного вторгнення в місті налагодили роботу геоінформаційної системи. Її впровадження та функціонування було врегульоване локальними нормативно-правовими актами. Додатково для Геопорталу розробили й затвердили технічні завдання на створення нових модулів, що дозволять громадянам мати інформацію про:
- архітектурну й культурну спадщину міста;
- туристичну мапу;
- облік оренди комунального майна;
- МАФи.
У межах роботи над Е-приймальнею планувалося вдосконалити кілька ІТ-інструментів. Мова йде про «Медичну платформу» та «Електронний кабінет мешканця». Були розроблені та затверджені концепції й складені технічні завдання для реалізації проєкту.
Важливою складовою плану стало проведення зовнішньої оцінки доброчесності ККП «Маріупольтепломережа». Із працівниками підприємства провели інтерв’ю, затвердили концепцію й методологію оцінки.
Для покращення бізнес-клімату через впровадження регуляторної та антикорупційної експертизи локальних нормативно-правових актів був підписаний Меморандум про співпрацю з Львівським Регуляторним Хабом (з 2024 року – Центр економічного зростання LRHub).
Тимчасова окупація Маріуполя у лютому 2024 року призупинила нашу співпрацю. Але ми чекаємо повернення міста під синьо-жовтий прапор та обіцяємо долучитися до його відбудови після нашої перемоги. Усе задля того, щоб зробити Маріуполь ще сучаснішим, комфортнішим і прозорішим. Таким, яким ми будемо пишатися ще більше, ніж раніше.