Червоноград є третім за населенням місто Львівської області, важливий центр
гірничодобувної промисловості. З початком повномасштабного вторгнення громада прийняла до 15 тис. внутрішньо переміщених осіб. Частина з них осіла в місті: придбала житло, знайшла роботу, повела дітей до школи.
Міський голова Червонограда та міська рада ставить перед собою велику мету – зробити місто привабливим для інвестицій, створити нові робочі місця, забезпечити комфортні умови для життя.
З прагненням стати прозорим містом у 2019 році Червоноград приєднався до проєкту Міста Доброчесності Антикорупційної ініціативи ЄС. Завдяки співпраці місто ухвалило План доброчесності – сукупність конкретних антикорупційних заходів з чітко визначеними виконавцями. На момент початку повномасштабного вторгнення, його було виконано на 70%, що зміцнило інституційну спроможність міської ради та підготувала всіх співробітників виконкому до таких викликів як війна.
За 5 років співпраці Червоноградська міська рада спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС впровадили 8 модулів геоінформаційної системи, провели оцінку доброчесності 2 комунальних підприємств та запустили е-приймальню міста.
Завдяки спільній співпраці місто розпочало трансформацію закупівельних процесів, зокрема влітку 2024 року Виконавчий комітет затвердив обов’язковий моніторинг цін на основні матеріальні ресурси під час будівництва та ремонтів.
У 2021 році Червоноград посів 18 місце в рейтингу прозорості міст від Transparency International Ukraine. Лише за рік місто піднялося в цьому рейтингу аж на 34 сходинки. А вже 2023 року Червоноград перейшов з категорії міст «непрозорих» до «частково прозоре».
У квітні цього року керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен та міський голова Червонограда Андрій Залівський підписали меморандум про співпрацю. Цим документом підтвердили готовність як міста, так і програми продовжити спільну роботу у напрямку запобігання корупції та створення доброчесного суспільства.
У фокусі подальшої співпраці є впровадження Плану Доброчесності міста, забезпечення сталого функціонування впроваджених ІТ інструментів та посилення ефективність роботи комунальних підприємств. Крім цього, одним із пріоритетних напрямків співпраці визначено вдосконалення закупівельних процесів.
Детальніше про спільну роботу Антикорупційної ініціативи ЄС та Червонограда шукайте у розділі Новини або на офіційних майданчиках міської ради.