Оцінка доброчесності Служб відновлення в областях для підтримки процесу трансформації екосистеми Агентства відновлення

Дата публікації:

Опис

У січні 2023 року Уряд України створив Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України (далі – Агентство). Агентство відповідає за ефективну та прозору реалізацію будівельних проєктів, спрямованих на швидке відновлення та післявоєнну реконструкцію країни. Місія та сфера діяльності Агентства охоплює критичну інфраструктуру, енергетичну інфраструктуру, житло, соціальну та транспортну інфраструктуру.

Обласні Служби автомобільних доріг були перейменовані в регіональні Служби відновлення та розвитку інфраструктури (далі – Служби), а їхні функції значно розширили – тепер вони займаються реконструкцією житлових будинків, об’єктів цивільного будівництва та інфраструктури, зруйнованих російськими окупантами.

Служби відновлення є юридичними особами у сфері управління Агентства. Вони виконують функції «замовників будівництва» відповідно до законодавства України та несуть відповідні обов’язки.

Служби стикаються з низкою викликів та ризиків, пов’язаних із їхньою реорганізацією та оновленим мандатом. Застаріла регіональна та організаційна структура Служб, успадкована від Служб автомобільних доріг, не відповідає нинішнім завданням та новим викликам, що виникають у процесі відновлення. Поточна спроможність та експертиза Служб можуть не відповідати новому мандату, створюючи ризики та перешкоди для ефективної реалізації проєктів реконструкції. Крім того, Служби проводять закупівлі та здійснюють управління бюджетними коштами, а отже, їх діяльність може бути пов’язана зі значними корупційними ризиками.

Цілі завдання:

  • Визначити ризики та недоліки в поточній організаційно-управлінській структурі Служб відновлення, їхніх функціях та інших ключових елементах операційної моделі.
  • Запропонувати оновлену регіональну структуру та операційну модель Служб відновлення, включаючи розподіл функцій між Агентством, Службами, Групою консультантів, Центральною закупівельною організацією та Групою управління проєктами для мінімізації корупційних та управлінських ризиків.
  • Розробити модель організаційно-управлінської структури стандартного РОРу та надати рекомендації щодо стандартизації та оптимізації процесів, а також інших ключових елементів операційної моделі для підвищення доброчесності, прозорості та підзвітності діяльності Служб.

Ключові завдання:

  1. Проведення оцінки доброчесності та інтерв’ю.
  2. Розробка нової операційної моделі.
  3. Проведення стратегічної сесії для Агентства та Служб.
  4. Надання рекомендацій для трансформації Служб.

Основна команда консультантів повинна включати такі профілі:

  • Керівник команди
  • Старший бізнес-аналітик
  • Старший юрист
  • Старший інженер-будівельник
  • Старший експерт з питань публічних фінансів

Максимальний бюджет завдання становить 965 827,00 DKK (приблизно 130 000,00 євро).

Очікувана тривалість завдання – близько 6 місяців.

Зацікавлені консультанти можуть надіслати запит на отримання інструкцій для заявників на електронну адресу контактної особи, зазначеної нижче.

Контактна особа: Антикорупційна Ініціатива ЄС в Україні (EUACI)
Контактна особа: Тарас Случик
Електронна пошта: [email protected]

Критерії відбору:

  1. Досвід консультування щодо трансформації державних установ.
  2. Досвід виконання контрактів щодо впровадження кращих практик належного врядування.
  3. До участі у тендері буде запрошено максимум п’ять заявників, чиї референції найкраще відповідають завданню.

Детальніше ознайомитися з оголошенням за посиланням.

Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.