Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) є провідною антикорупційною програмою ЄС в Україні, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується і співфінансується Міністерством закордонних справ Данії.
Серед своїх завдань EUACI підтримує українських партнерів у сфері євроінтеграції. Відповідно до статей 18 і 181 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відповідає за:
- розробку нової Антикорупційної стратегії не пізніше 1 серпня останнього року дії чинної стратегії;
- розробку Державної антикорупційної програми (ДАП), яка реалізує стратегію, не пізніше ніж за місяць до кінцевого терміну її затвердження Кабінетом Міністрів України.
Чинні Стратегія та ДАП розроблені на період до 2025 року. НАЗК уже розпочало розробку нової Стратегії та ДАП на 2026–2029 роки. Очікується, що ці документи будуть прийняті Верховною Радою та Урядом України до кінця другого кварталу 2026 року.
Для підтримки Агентства у досягненні цієї мети, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) оголошує цей тендер для формування пулу експертів, які проаналізують корупційні ризики у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності) і нададуть рекомендації щодо їхнього усунення у відповідних розділах майбутньої Стратегії та Державної антикорупційної програми (ДАП).
Експертна підтримка буде необхідна на двох етапах:
- Проведення оцінки корупційних ризиків та підготовка перших проєктів Стратегії та ДАП до кінця травня 2025 року.
- Подальші консультації та надання рекомендацій НАЗК у процесі узгодження Стратегії та ДАП із відповідними зацікавленими сторонами перед їхнім остаточним ухваленням, яке очікується у II кварталі 2026 року.
Основне навантаження для експертів очікується на першому етапі.
Мета:
Надати НАЗК галузеву експертизу у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності) для аналізу корупційних ризиків та розробки заходів з їх мінімізації, що дозволить НАЗК якісно підготувати нову Антикорупційну стратегію та Державну антикорупційну програму на основі аналізу політики, заснованого на доказах.
Обсяг роботи та очікувані результати:
Завдання для групи галузевих експертів включає такі ключові завдання:
За керівництва НАЗК підготувати аналітичне дослідження щодо процесів, вразливих до корупції, у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності) до кінця травня 2025 року. Під час підготовки дослідження очікується, що група галузевих експертів, зокрема, але не виключно:
- визначить загальну правову та інституційну рамку сфери безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності);
- оцінить можливості впровадження кращих регуляторних механізмів і світових практик, які сприяють запобіганню корупції у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності);
- оцінить рівень виконання Антикорупційної стратегії 2021–2025 років та Державної антикорупційної програми 2023–2025 років у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності);
- ідентифікує галузеві проблеми, що мають найбільший негативний економічний, соціальний або організаційний вплив, а також сприяють (або можуть сприяти) корупційним практикам у цій сфері;
- сформує перелік пріоритетних проблем у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності), які необхідно вирішити шляхом включення відповідних положень до Антикорупційної стратегії та Програми на період 2026–2030 років;
- проаналізує кожну з визначених проблем для підготовки Антикорупційної стратегії на період 2026–2030 років, а також запропонує варіанти їх вирішення та визначить найкращі з них;
- підготує пропозиції до проєкту Антикорупційної стратегії та Програми на 2026–2030 роки.
Експерти мають:
- Підготувати документ з оновленими пропозиціями до відповідних розділів нової Державної антикорупційної програми після ухвалення нової Стратегії Верховною Радою України.
- Забезпечити спільне опрацювання з НАЗК коментарів і пропозицій, отриманих у результаті публічних та експертних обговорень, а також фіналізацію аналітичного дослідження і відповідних пропозицій до нової Стратегії та Державної антикорупційної програми.
- Надати експертну підтримку під час консультацій щодо відповідних розділів нової Стратегії та Державної антикорупційної програми у форматі усних і письмових консультацій на запит НАЗК у процесі їх затвердження та ухвалення.
Електронні копії підготовлених матеріалів мають бути надіслані українською мовою електронною поштою визначеній контактній особі EUACI.
Під час виконання цих завдань експерти мають уникати оцінки виконання Україною своїх зобов’язань перед ЄС та іншими міжнародними партнерами. Експерти можуть зробити огляд рішень відповідних інституцій ЄС та інших організацій щодо цих зобов’язань.
Під час виконання передбачених завдань експерти мають враховувати аналітичний документ щодо основних корупційних ризиків та заходів з їхнього мінімізації у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності), який група експертів підготувала для EUACI у лютому 2025 року.
Тривалість контракту:
Запланований початок роботи – дата підписання контрактів з обраним(и) постачальником(ами) послуг. Загальна тривалість контракту – до 30 червня 2026 року.
Деталі подання заявки:
Заявник повинен подати одну заявку, яка містить таку інформацію:
- CV (макс. 3 сторінки) кожного експерта, включеного до спільної заявки.
- Перелік завдань, пов’язаних із відповідною сферою досліджень, виконаних організацією або групою експертів за останні п’ять років.
- Щонайменше один приклад аналітичного документа, дослідження, звіту чи іншого подібного матеріалу, підготовленого експертами у сфері безпеки та оборони (цивільні напрями діяльності).
- Фінансова пропозиція, яка включає ставку гонорару експертів за день роботи та загальну кількість робочих днів для кожного експерта.
- Пропозиція, що описує розподіл роботи в команді.
Деталі та вимоги шукайте у вкладеному документі.
Як подати заявку:
Кінцевий термін подання заявок – 28 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.
Заявки слід подати до зазначеного дедлайну на електронні адреси: [email protected] та [email protected], вказавши в темі листа: “Tender: Group of sectoral experts on security and defence (civil matters)”.
Команда експертів або організація може подати лише одну заявку.
Усі документи мають бути об’єднані в один файл у форматі PDF або Word для подання.
Заявники отримають автоматичне підтвердження отримання заявки з пошти [email protected]. Якщо підтвердження не надійшло, необхідно звернутися до EUACI.
Мова подання заявки: англійська.
Будь-які уточнювальні питання щодо тендерного запиту слід надсилати на [email protected] та [email protected] не пізніше 26 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.