Проведення аналітичного дослідження щодо пропорційності санкцій, їх відповідності відповідному кримінальному правопорушенню, ефективності та стримуючому ефекту в рамках реалізації заходу 3.3.1.2.1 Державної антикорупційної програми (ДАП)

Дата публікації:

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) є провідною антикорупційною програмою ЄС в Україні, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується і співфінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Відповідно до статей 18 і 181 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відповідає за розробку та координацію імплементації нової Державної антикорупційної стратегії.

НАЗК відповідає за реалізацію значної кількості заходів, передбачених ДАП, зокрема тих, що спрямовані на підвищення ефективності системи запобігання та протидії корупції, формування та реалізацію державної антикорупційної політики. Одним із заходів ДАП (3.3.1.2.1) є розробка та подання до Кабінету Міністрів України проєкту закону, що, з урахуванням результатів аналітичного дослідження, стосується санкцій за корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення (їх пропорційності, відповідності виду кримінального правопорушення, ефективності та забезпечення стримуючого ефекту) із такими очікуваними результатами:

  1. удосконалено правове регулювання санкцій за корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення;
  2. збільшено розмір штрафів у санкціях за окремі корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення з урахуванням ступеня їхньої суспільної небезпеки;
  3. чітко та однозначно визначено можливість звільнення від відбування покарання з випробуванням у разі укладення угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень, що належать до підслідності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ);
  4. посилено кримінальну відповідальність за підкуп свідка, щоб це кримінальне правопорушення не належало до категорії кримінальних проступків, а також щоб були можливими екстрадиція та спеціальна конфіскація у зв’язку з його вчиненням;
  5. передбачено можливість застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб у разі вчинення ними всіх дій, криміналізація яких передбачена Конвенцією ООН проти корупції.

Щоб підтримати Агентство у досягненні цієї мети, EUACI оголошує цей тендер для визначення експерта або групи експертів, які проведуть аналітичне дослідження щодо пропорційності санкцій, їх відповідності виду кримінального правопорушення, ефективності та стримуючого ефекту в рамках реалізації заходу 3.3.1.2.1 ДАП.

Обсяг робіт і очікувані результати:

Завдання включає такі ключові етапи:

  • Під керівництвом НАЗК розробити аналітичне дослідження щодо пропорційності санкцій, їх придатності до виду кримінального правопорушення, ефективності та стримувального ефекту, яке складається з наступних розділів:
    • Вступ (актуальність дослідження, завдання, методологія);
    • Розділ 1. Кримінологічні характеристики осіб, які вчиняють корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення;
    • Розділ 2. Тяжкість корупційних і пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень;
    • Розділ 3. Мета покарання в контексті корупційних і пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень;
    • Розділ 4. Склад санкцій за корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення;
    • Розділ 5. Чинне регулювання санкцій за корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення;
    • Розділ 6. Аналіз конкретних санкцій за корупційні та пов’язані з корупцією кримінальні правопорушення;
    • Висновки.
  • Участь у консультаціях із НАЗК;
  • Підготовка фінального звіту.

Детальніше читайте у вкладеному документі.

Електронні копії звітів мають бути надіслані українською мовою на електронну адресу визначеної контактної особи EUACI. Фінальний звіт також має бути підготовлений англійською мовою.

Терміни:

Мінімальна кількість робочих днів для виконання послуг – 25 днів. Завершення дослідження до 30 червня 2025 року. Загальна тривалість контракту – до 31 липня 2025 року.

Вимоги до виконавця:

  • Приватний підприємець або група експертів, зареєстровані як приватні підприємці чи юридична особа згідно з українським законодавством;
  • Досвід аналітичної роботи у сфері кримінальної юстиції, санкційної політики або антикорупційної діяльності (мінімум 3 роки);
  • Високий рівень доброчесності;
  • Відмінні навички письмової та усної комунікації українською мовою.

Як подати заявку

Учасник тендеру мають англійською мовою надати таку інформацію для розгляду:

  • CV (макс. 3 сторінки) кожного експерта, який подає заявку.
  • Перелік завдань за напрямом сфери дослідження, виконаних за останні три роки.
  • Принаймні один приклад аналітичної роботи, дослідження, звіту чи іншого подібного документа, підготовленого експертом у сфері кримінального судочинства та/або розгляду санкцій та/або антикорупційної діяльності;
  • Фінансова пропозиція (включаючи гонорар експерта за день або годину та кількість днів, необхідних для надання послуг).

Бюджет:

Загальний бюджет не може перевищувати EUR 7,000.

Як подати заявку:

Дедлайн для подачі пропозицій — 3 березня 2025, 18:00 за київським часом.

Надсилайте заявки на [email protected] та [email protected] з вказаною темою листа “Tender: “Study on criminal sanctions”.

Переконайтесь, що ви отримали автовідповідь від [email protected]. Якщо ні, надішліть заявку повторно або сконтактуйте з EUACI.

Запитання для уточнення адресуйте на [email protected] та [email protected], не пізніше 27 лютого 2025, 18:00 за київським часом.

Перейти до вмісту
EUACI
Огляд конфіденційності

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли забезпечити вам найкращу взаємодію з користувачами. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними.