Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) є провідною антикорупційною програмою ЄС в Україні, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується і співфінансується Міністерством закордонних справ Данії.
Серед своїх завдань EUACI підтримує українських партнерів у сфері євроінтеграції. Відповідно до статей 18 і 181 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відповідає за:
- розробку нової Антикорупційної стратегії не пізніше 1 серпня останнього року дії чинної стратегії;
- розробку Державної антикорупційної програми (ДАП), яка реалізує стратегію, не пізніше ніж за місяць до кінцевого терміну її затвердження Кабінетом Міністрів України.
Чинні Стратегія та ДАП розроблені на період до 2025 року. НАЗК уже розпочало розробку нової Стратегії та ДАП на 2026–2029 роки. Очікується, що ці документи будуть прийняті Верховною Радою та Урядом України до кінця другого кварталу 2026 року.
Для підтримки цієї роботи EUACI оголошує тендер на формування пулу експертів, які проаналізують корупційні ризики у сфері освіти і науки та нададуть рекомендації для включення до майбутніх Стратегії та ДАП.
Експерти будуть залучені під час двох етапів:
- Проведення оцінки корупційних ризиків та підготовка перших проєктів Стратегії та ДАП до кінця травня 2025 року.
- Надання консультацій та експертної підтримки НАЗК під час узгодження Стратегії та ДАП із зацікавленими сторонами до їхнього остаточного ухвалення (очікувано у II кварталі 2026 року).
Основне навантаження для експертів очікується під час першого етапу.
Мета роботи:
Забезпечити НАЗК експертною підтримкою у сфері освіти та науки для аналізу корупційних ризиків і розробки заходів з їхнього мінімізації, що дозволить Агентству розробити Стратегію та ДАП на основі доказового аналізу політики.
Обсяг роботи та очікувані результати:
До ключових завдань групи галузевих експертів належать:
- Підготовка аналітичного дослідження щодо вразливих до корупції процесів у сфері освіти та науки до кінця травня 2025 року. Очікується, що експерти:
- визначать загальну правову та інституційну рамку сфери освіти та науки;
- оцінять можливість впровадження кращих регуляторних механізмів і світових практик для запобігання корупції у сфері освіти та науки;
- оцінять рівень виконання Антикорупційної стратегії 2021–2025 років та ДАП 2023–2025 років у сфері освіти та науки;
- ідентифікують проблеми, що мають найбільший негативний економічний, соціальний або організаційний вплив та сприяють (або можуть сприяти) корупційним практикам у відповідній сфері;
- сформують перелік пріоритетних проблем у сфері освіти та науки, які необхідно вирішити шляхом внесення відповідних положень до нової Антикорупційної стратегії та ДАП на період 2026–2030 років;
- проаналізують кожну відібрану проблему для підготовки Антикорупційної стратегії 2026–2030 років, а також запропонують варіанти її вирішення та визначать оптимальні з них;
- підготують пропозиції до проєкту Антикорупційної стратегії та ДАП на 2026–2030 роки.
- Підготовка оновлених пропозицій до відповідних розділів нової ДАП після ухвалення нової Стратегії Верховною Радою України.
- Спільна робота з НАЗК щодо коментарів і пропозицій, отриманих в результаті публічних та експертних обговорень, а також фіналізація аналітичного дослідження і відповідних пропозицій до нової Стратегії та ДАП.
- Експертна підтримка під час консультацій щодо відповідних розділів нової Стратегії та ДАП у форматі усних і письмових консультацій на запит НАЗК у процесі їх затвердження та ухвалення.
Електронні копії підготовлених матеріалів мають бути надіслані українською мовою електронною поштою визначеній контактній особі EUACI.
Під час виконання цих завдань експертам слід уникати оцінки виконання Україною своїх зобов’язань і зобов’язань перед ЄС та іншими міжнародними партнерами. Експерти можуть надати огляд рішень відповідних інституцій ЄС та інших організацій щодо цих зобов’язань.
Під час виконання передбачених завдань експерти мають тісно співпрацювати з командою експертів, яка надає допомогу у підготовці Стратегії доброчесності для середніх шкіл, університетів та технічних навчальних закладів для НАЗК (відібраною EUACI у рамках тендеру, оголошеного тут: https://old.euaci.eu/what-we-do/procurement/procurement-of-expert-services-strategizing-activities-for-the-nacp).
Вимоги до постачальника послуг:
Контракт може бути укладений з командою експертів або організацією, що відповідає таким критеріям:
- Команда експертів (фізичні особи-підприємці) або організація (громадська організація чи інша юридична особа) з досвідом аналітичної роботи не менше 5 років (дослідження, аналіз політики, консультації тощо).
- Наявність експертизи у сфері освіти та науки, а також у суміжних правових та політичних аспектах, включаючи управління освітньою сферою.
- Принаймні один член команди має володіти експертизою у сфері антикорупції, зокрема оцінки корупційних ризиків.
- Високий рівень доброчесності та особистої культури.
- Відмінні навички письмового та усного спілкування українською мовою.
Детальніше читайте у вкладеному документі.
Тривалість:
Запланованою датою початку виконання робіт є дата підписання контрактів із вибраним постачальником(ами) послуг. Загальний термін дії контракту – до 30 червня 2026 року.
Бюджет:
Загальний бюджет контракту не може перевищувати 30 000 євро.
Як подати заявку:
Для розгляду учасник(и) повинен(ні) англійською мовою подати пропозицію з наступною інформацією:
- CV (макс. 3 сторінки) кожного експерта, включеного до спільної заявки.
- Перелік завдань, пов’язаних зі сферою досліджень, виконаних протягом останніх п’яти років організацією або групою експертів.
- Принаймні один приклад аналітичної роботи, дослідження, звіту чи іншого подібного документа, підготовленого фахівцями у сфері освіти і науки.
- Фінансова пропозиція (включно з гонорарами експертів за день і кількість робочих днів для кожного експерта).
- Пропозиція з описом розподілу роботи в команді.
Кінцевий термін подання пропозицій – 24 лютого 2025 року, 18:00 за київським часом.
Заявки слід надіслати на [email protected] та [email protected], зазначивши у темі листа: “Tender: Group of sectoral experts on education and science”.
Переконайтесь, що ви отримали автовідповідь від пошти [email protected]. Якщо ні, надішліть документи повторно або сконтактуйте із EUACI.