Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – антикорупційна програма Європейського Союзу в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Програма була запущена у червні 2017 року та стала спільним інструментом для боротьби з корупцією в Україні.
Старт ініціативи – це відповідь на нагальну потребу у проведенні антикорупційних реформ в країні, що залишається одним із головних викликів для України. Програма базується на цілісному підході та розглядає проблеми корупції з різних точок зору.
EUACI працює в межах чотирьох компонентів:
Компонент І. Підтримка антикорупційних інституцій
Ключовими партнерами EUACI у межах компоненту є Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Вищий антикорупційний суд (ВАКС).
Метою роботи компоненту є посилення спроможності антикорупційних інституцій, щоб дати можливість партнерам покращити їхню роботу. EUACI надає підтримку для покращення умов роботи цих установ, зокрема через законодавство.
Компонент ІІ. Підтримка у підвищенні прозорості та підзвітності процесу відбудови України
Ключовими партнерами EUACI у межах компоненту є Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та місто Миколаїв.
EUACI надає експертизу, ІТ-системи та підвищує спроможності партнерів для посилення прозорості, підзвітності та доброчесності в процесі реконструкції.
Компонент ІІI. Підтримка Міст Доброчесності: Житомир, Маріуполь, Нікополь, Червоноград, Чернівці та Миколаїв.
Посилення спроможності Міст Доброчесності у застосуванні кращих практик належного врядування шляхом надання інструментів доброчесності та консультативної підтримки.
Компонент IV. Підтримка громадянського суспільства та розслідувальних медіа
Посилення ресурсів та спроможностей, що дозволяють представникам розслідувальних медіа та громадянського суспільства викривати випадки корупції, підвищувати рівень обізнаності та моніторити зусилля з боротьби з корупцією.