Про Програму

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – антикорупційна програма Європейського Союзу в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Програма була запущена у червні 2017 року та стала спільним інструментом для боротьби з корупцією в Україні. 

Старт ініціативи – це відповідь на нагальну потребу у проведенні антикорупційних реформ в країні, що залишається одним із головних викликів для України. Програма базується на цілісному підході та розглядає проблеми корупції з різних точок зору.

EUACI працює в межах чотирьох компонентів: 

Компонент І. Підтримка антикорупційних інституцій

Ключовими партнерами EUACI у межах компоненту є Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Метою роботи компоненту є посилення спроможності антикорупційних інституцій, щоб дати можливість партнерам покращити їхню роботу. EUACI надає підтримку для покращення умов роботи цих установ, зокрема через законодавство.

Компонент ІІ. Підтримка у підвищенні прозорості та підзвітності процесу відбудови України

Ключовими партнерами EUACI у межах компоненту є Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та місто Миколаїв.

EUACI надає експертизу, ІТ-системи та підвищує спроможності партнерів для посилення прозорості, підзвітності та доброчесності в процесі реконструкції.

Компонент ІІI. Підтримка Міст Доброчесності: Житомир, Маріуполь, Нікополь, Червоноград, Чернівці та Миколаїв. 

Посилення спроможності Міст Доброчесності у застосуванні кращих практик належного врядування шляхом надання інструментів доброчесності та консультативної підтримки.

Компонент IV. Підтримка громадянського суспільства та розслідувальних медіа

Посилення ресурсів та спроможностей, що дозволяють представникам розслідувальних медіа та громадянського суспільства викривати випадки корупції, підвищувати рівень обізнаності та моніторити зусилля з боротьби з корупцією.

Компоненти

Компонент І Підтримка антикорупційних інституцій

Підвищення незалежності, ефективності та спроможності антикорупційних інституцій, а також підтримка зусиль України у підготовці до інтеграції у ЄС

Що робимо

  • Розвиваємо інституційну спроможність та стратегічне лідерство антикорупційних інституцій
  • Забезпечуємо навчання та надаємо матеріально-технічну підтримку
  • Надаємо експертну підтримку та тематичні консультації
  • Беремо участь у роботі над законодавством та політиками
Кого підтримуємо

Компонент ІІ Підтримка представників відбудови

Забезпечення дотримання принципів прозорості, підзвітності та доброчесності у процесі відбудови

EUACI надає підтримку у наступних напрямках:

  • розробка та впровадження інформаційно-комунікаційних систем для забезпечення підзвітності процесів відновлення та відбудови, зокрема надання геоінформаційних та IT систем;
  • надання експертних і консультативних функцій, зокрема у роботі над законодавством;
  • координація проєктів міжнародної технічної допомоги, спрямованих на підзвітне, прозоре та ефективне використання коштів та доброчесне відновлення;
  • підтримка у зміцненні політики та механізмів державних закупівель;
  • забезпечення розвитку потенціалу та відповідних навчань.
Кого підтримуємо

Компонент ІІІ Підтримка Міст Доброчесності

Підвищення спроможності міст у застосуванні кращих практик належного врядування для запобігання корупції

Міста Доброчесності – це проєкт Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), який покликаний підвищити прозорість і підзвітність місцевої влади шляхом оптимізації внутрішніх процедур і процесів, залучення громади до прийняття рішень та полегшення доступу до інформації.

Співпраця базується на сильних місцевих адміністраціях та лідерстві мерів міст і їхніх команд.

Проєкт стартував у 2018 році та охопив п’ять міст: Житомир, Маріуполь, Нікополь, Червоноград і Чернівці. У 2022 році до проєкту доєдналося місто Миколаїв.

В кожному з міст впроваджено низку інструментів, спрямованих на підвищення прозорості та підзвітності в управлінні, а також на спрощення доступу до прийняття рішень для активних громадян. 

Основні напрямки співпраці з Містами Доброчесності:

  • Посилення спроможності міської адміністрації. 
  • Розробка та впровадження ІТ-продуктів.
  • Оцінка доброчесності комунальних підприємств. 
  • Посилення технічного нагляду за об’єктами відбудови та будівництва.
  • Вдосконалення процесів публічних закупівель. 
  • Впровадження функцій внутрішнього аудиту.

Наразі EUACI та Міста Доброчесності продовжують співпрацю над покращенням уже створених інструментів, а також запускають нові напрямки взаємодії. Над цим працює команда з місцевих радників на місцях, консультантів та зовнішніх експертів EUACI. 

Співпраця Антикорупційної ініціативи ЄС та міст — це приклад для інших громад України, якиий ми поширюємо спільно з Асоціацією міст України.

Компонент ІV Підтримка медіа та громадянського суспільства

Підвищення культури доброчесності в Україні шляхом залучення громадянського суспільства та розслідувальних медіа

Що робимо:

  • Підтримуємо громадянське суспільство та медіа у підвищенні обізнаності, розслідуванні корупції, розробці та адвокації законодавства та інших державних політик
  • Сприяємо суспільній доброчесності, підзвітності та прозорості
  • Покращуємо обізнаність громадськості щодо ролі громадян і можливостей притягнення до відповідальності посадових осіб

Кого підтримуємо

Нагороди EUACI

Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) — це комплексна антикорупційна програма ЄС в Україні, що фінансується ЄС та урядом Королівства Данія та реалізується Міністерством закордонних справ Данії. Програма сприяє зменшенню корупції в Україні на національному та місцевому рівнях

awards-img awards-img
Red Dot. Corruption Park (Corporate Design, Visual Identity)
Перейти до вмісту